Przebywający na zgrupowaniu we Wałbrzychu piłkarze GKS Tychy rozegrali sparing z Ślęzą Wrocław. Tyszanie ograli trzecioligowca 3:1.

Zespół Dominika Nowaka doskonale rozpoczął spotkanie ze Ślęzą. W siódmej min. rywale wykonywali rzut rożny, a indywidualną kontrę przeprowadził Kacper Skibicki. Zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa pognał z piłką przez całe boisko i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Ślęza szybko odpowiedziała na to trafienie, bo już trzy min. później Adrian Niewiadomoski pokonał Konrada Jałochę.

Tyszanie w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Stwarzali sobie sporo dobrych okazji podbramkowych, ale nie potrafili zamienić ich na gole. Wrocławianie próbowali atakować, ale nie potrafi przedrzeć się przez dobrze zwarte szyki obronne GKS. Kiedy już udało im się oddać strzał na bramkę to był on niecelny.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, choć Dominik Nowak desygnował do gry odmienną dziesiątkę graczy. Na boisku pozostał jedynie Jałocha, który za wiele pracy nie miał. W 61. min. tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie, a tym razem piłkę do bramki skierował Kamil Szymura. Tyski defensor wykorzystał dobre dośrodkowanie Antonio Domingueza z rzutu rożnego. Dziewięć min. później było 3:1, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kozina.

Wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie. Zawodnicy GKS Tychy rozegrali bardzo przyzwoite spotkanie, choć wiele do życzenia pozostawia ich skuteczność. Ta jednak zazwyczaj na tym etapie przygotowań zawodzi. W trakcie zgrupowania tyszanie rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny, w sobotę (28.01.) z KKS Kalisz.

Ślęza Wrocław – GKS Tychy 1:3 (1:1). Bramki: Skibicki (7.), Szymura (61.), Kozina (70.).
GKS Tychy: (I połowa) 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap, 3. Petr Buchta, 6. Nemanja Nedić, 11. Krzysztof Wołkowicz – 88. Natan Dzięgielewski, 28. Miłosz Pawlusiński, 25. Wiktor Żytek, 98. Mateusz Czyżycki, 71. Kacper Skibicki – 19. Daniel Rumin.
(II połowa) 13. Konrad Jałocha (70, 22. Kacper Dana) – 5. Maciej Mańka, 18. Oscar Boateng, 30. Kamil Szymura, 26. Mikołaj Oleksy – 7. Marcin Kozina, 10. Antonio Domínguez, 15. Michał Ploch, 23. Mateusz Radecki, 21. Krzysztof Machowski – 77. Patryk Mikita.