Piłkarzom GKS Tychy nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Tyszanie zaczynają więc walkę w barażach, a w półfinale zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

W ostatniej kolejce zespół Artura Derbina zremisował 1:1 z ŁKS Łódź, ale nawet w przypadku wygranej nie udałoby się wskoczyć na miejsce premiowane bezpośrednim awansem. Dzisiaj tyszanie rozpoczynają walkę w barażach, gdzie ich pierwszym rywalem jest Górnik Łęczna.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękuję!

W barażach zagrają cztery zespoły, z których jeden awansuje do PKO Ekstraklasy. W półfinałach GKS podejmuje Górnika Łęczna, a Arka Gdynia gościć będzie ŁKS Łódź. W niedzielę natomiast rozegrany zostanie finał turnieju barażowego, którego gospodarzem będzie zespół który sezon zasadniczy zakończył na najwyższym miejscu. GKS Tychy w przypadku pokonania Górnika będzie gościł gdynian, bądź łodzian.

GKS Tychy staja przed wielką szansą, by na 50-lecie klubu wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju. – Zrobimy wszystko, żeby spełnić marzenia. Na pewno jest dużo pozytywów w naszej grze. Gramy u siebie, chcemy wygrać z Górnikiem Łęczna i przygotowywać się już do niedzielnego finału – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy, Konrad Jałocha.

Tyszanie są faworytem półfinału, a przemawiać za nim będzie nie tylko atut własnego boiska i wsparcie publiczności. GKS w sezonie zasadniczym zremisował 1:1 w Łęcznej, a na Stadionie Miejskim Tychy pokonał rywala 3:1.

Początek meczu z Górnikiem Łęczna o godz. 18:00.