GKS Futsal Tychy w drugiej kolejce 1. Ligi pokonał przed własną publicznością GKS Futsal Nowiny 5:2. Tyszanie rozegrali dobre zawody dające nadzieję na odpowiedni rozwój zespołu.

Pierwszy mecz podopiecznych Bartłomieja Nogi w tyskiej Hali Sportowej w tym sezonie pełen był emocji. Także otoczka meczu była bardzo ciekawa, bowiem w przerwie odbyły się pokazy młodych judoków i akrobatek, a także doszło do podpisania umowy współpracy między GKS Futsal Tychy i APN SMS Tychy.

Licznie zebrani kibice nie mogli narzekać na nudny mecz. Od początku na parkiecie działo się bardzo dużo, a warunki dyktowali gospodarze. Kombinacyjne ataki tyszan wprowadzały sporo chaosu w szeregach obronnych rywali, a trzy z nich zakończyły się celnymi strzałami. GKS Futsal Tychy na przerwę schodził prowadząc 3:0.

Goście w drugiej połowie zamierzali odwrócić losy meczu i grali z lotnym bramkarzem. Zepchnięci do defensywy tyszanie jednak zdołali zdobyć czwartego gola. Hiszpański przejął podanie rywala i strzałem ze swojej połowy ulokował piłkę w bramce gości. Ci jednak nie zmienili sposobu gry, który przyniósł im dwa gole. W końcówce jednak Haase po szybkim rozegraniu autu zdobył piątego gola, a GKS Futsal Tychy w pełni zasłużenie wygrał 5:2.

GKS Futsal Tychy – GKS Futsal Nowiny 5:2 (3:0). Bramki: Kołodziejczyk, Krzyżowski, Haase 2, Hiszpański.
GKS: Modrzik, Barteczka, Wróblewski – Haase, Hiszpański, Widuch, Kołodziejczyk, Słonina, Jastrzębski, Pasierbek, Pytel, Krzyżowski, Kokot, Dwórznik. Trener: Bartek Noga.