Hokeiści GKS Tychy doznali drugiej kolejnej porażki. Tym razem musieli uznać wyższość Comarch Cracovii.

W Krakowie kibice obejrzeli niezwykle wyrównany i emocjonujący pojedynek, w którym żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Ostatecznie tyszanie musieli uznać wyższość rywala.

Gospodarze od początku gry narzucili swój styl w pełni kontrolując wydarzenia na tafli. Dłużej byli przy krążku i stworzyli sobie więcej okazji pod bramką GKS, który zagrał w Krakowie bez Jeana Dupuya, Alexandra Boivina, Emila Bagina czy Jouko Juholi. Krakowianie w szóstej min. wyszli na prowadzenie, a Tomáša Fučíka pokonał uderzeniem z bliskiej odległości Dziurdzia. W końcówce tercji Kapica wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył prowadzenie „Pasów”.

W szatni GKS Tychy musiało paść kilka mocnych słów, bo po przerwie wyszedł całkowicie odmieniony zespół. Gra „Trójkolorowych” wyglądała znacznie lepiej, a odważne kontry były bardzo niebezpieczne. W 28. min. tyszanie za sprawą Augusta Nilssona złapali kontakt z rywalem. Próba pójścia za ciosem zakończyła się jednak kontrą i trzecim golem krakowian. W końcówce drugiej partii dwójkowa akcja Romana Szturca z Christianem Mroczkowskim zakończyła się celnym strzałem tego drugiego.

Trzecia tercja zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak solidnie rozczarowała. Zawodnicy obu ekip wyczekiwali na błąd rywala, który jednak nie nadszedł. W końcówce meczu Andriej Sidorienko postanowił wycofać bramkarza i wziąć czas, jednak te zabiegi nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i GKS musiał uznać wyższość Comarch Cracovii.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
1:0 Antoni Dziurdzia – Mateusz Michalski (05:16)
2:0 Damian Kapica – Jiří Gula, Patryk Wronka (17:47)
2:1 August Nilsson – Christian Mroczkowski, Radosław Galant (28:14, 5/4)
3:1 Vojtěch Polák – Damian Kapica (32:49)
3:2 Christian Mroczkowski – Roman Szturc, Radosław Galant (36:30)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha (2), B. Ciura;O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson;S. Marzec, F. Starzyński, J. Bukowski – O. Jaśkiewicz, O. Kaskinen;M. Gościński, M. Ubowski, J. Krzyżek – K. Sobecki, O. Bizacki;C. Mroczkowski (4), R. Galant, R. Szturc.
Trener: Andriej Sidorienko.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.