GKS Tychy pozyskał drugiego zawodnika w zimowej przerwie. Tym razem tyszanie sięgnęli po bramkostrzelnego stopera – Jakuba Tecława.

Zawodnik był wyróżniającą się postacią eWinner II Ligi, w której w bieżących rozgrywkach zdobył.. osiem goli. Takiej statystyki może mu zazdrościć niejeden zawodnik odpowiedzialny za poczynania ofensywne.

Tecław jest wychowankiem GKS Wikielec, skąd przeniósł się do Football Academy Szamotuły. Przez rok występował też w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok i Warty Poznań. Pierwszym seniorskim klubem nowego obrońcy GKS był trzecioligowy wówczas Ruch Wysokie Mazowieckie. W 2019 roku trafił do Stomilu Olsztyn, w którym występował przez ostatnie trzy i pół sezonu.

Na poziomie Fortuna 1. Ligi Jakub Tecław rozegrał 55 spotkań strzelając tylko jednego gola. Po spadku zespołu o szczebel niżej jesienią zagrał w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich 19 spotkaniach olsztynian. Dowodzona przez 23-latka defensywa straciła 22 gole, a sam Tecław osiem razy wpisał się na listę strzelców.

Wybrany w grudniu piłkarzem roku województwa warmińsko-mazurskiego zawodnik związał się z GKS Tychy umową ważną do 30 czerwca 225 roku.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.