Atomówki GKS Tychy miniony weekend spędziły w Gdańsku i Poznaniu. Wyjazdów jednak miło wspominać nie będą, bowiem przegrały oba pojedynki..

Zespół prowadzony przez Tomasza Cichonia i Dariusza Garbocza zaliczył bardzo dobry początek sezonu. Tyszanki wygrały dwa pierwsze spotkania, ale zapały zostały nieco ostudzone po meczach w Gdańsku i Poznaniu.

Pojedynek ze Stoczniowcem od początku nie układał się po myśli tyszanek. Już po sześciu minutach miejscowe prowadziły 2:0. Kiedy na ławkę kar trafiła Julia Rakoczy gdańszczanki wykorzystały przewagę i podwyższyły prowadzenie. Ostatecznie w pierwszej tercji Atomówki straciły cztery gole, które praktycznie ustawiły spotkanie.

Drugą partię tyszanki rozpoczęły od gola natychmiast wykorzystując grę w przewadze. Miejscowe jednak nie dały się rozpędzić Atomówkom, a w 32. min. wróciły do czterobramkowej przewagi. W trzeciej tercji najpierw trafiły miejscowe, a w 45. min. drugi raz na listę strzelczyń wpisała się Garbocz. Ostatecznie jednak Stoczniowiec wygrał w pełni zasłużenie 6:2.

Stoczniowiec Gdańsk – Atomówki GKS Tychy 6:2 (4:0, 1:1, 1:1). Bramki: Garbocz 2.
Atomówki: Radomska (Majksner) – Garbocz, Henszel, Pezda, Górska, Dziedzioch – Kędra, Kierc, Olbrych, Szymura, Kopala – Majksner, Rakoczy, Rduch, Rakoczy, Miodek.

Prosto z Gdańska tyszanki udały się do Poznania, gdzie w niedzielę zmierzyły się z tamtejszymi Kozicami. Atomówki mecz rozpoczęły mocno zmotywowane, co przełożyło się na szybko złapaną karę. Miejscowe przewagi nie wykorzystały, ale i tak pierwsze objęły prowadzenie. Wyrównała Weronika Szymura, ale na przerwę to Kozice schodziły prowadząc.

Druga tercja miała podobny przebieg – najpierw trafiły miejscowe, ale Atomówki szybko odpowiedziały. Tym razem trafiła Garbocz, w czasie gry na ławce kar przebywała Weronika Kędra. Po nieco minucie jednak gospodynie ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W trzeciej tercji Kozice narzuciły swój rytm i zdobywając dwie bramki niemal zapewniły sobie wygraną. Trafienie Szymury tylko zmniejszyło rozmiar porażki Atomówek.

PTH Kozice Poznań – Atomówki GKS Tychy 6:3 (2:1, 2:1, 2:1). Bramki: Garbocz, Szymura 2.