Hokeiści GKS Tychy wygrali „Świętą wojnę” z Re-Plast Unią Oświęcim. Tyszanie po dogrywce pokonali rywali 2:1, a złotego gola zdobył Alexander Younan.

Pojedynki tysko-oświęcimskie zawsze są twarde, pełne walki i emocji. Nie inaczej było i tym razem, a kibice choć za wiele goli nie oglądali to nie mogli być zawiedzeni.

W pierwszej tercji zawodnicy ‚badali się’ wzajemnie, choć bramkarze mieli trochę pracy. Ze swoich obowiązków jednak wywiązywali się bez zarzutu. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej części gry. Najpierw Tomáš Fučík wygrał pojedynek sam na sam z rywalem, a w odpowiedzi dobre okazje mieli Mateusz Gościński i Jean Dupuy. Obaj je zmarnowali, ale tego drugiego w nieprzepisowy sposób zatrzymywał rywal co dało tyszanom rzut karny. Krążek na środku tafli ustawił sam poszkodowany i z dużym spokojem ulokował krążek pod poprzeczką.

Goście doskonałą okazję do wyrównania mieli w 36. min., kiedy to przez 83 sek. grali w podwójnej przewadze. Nie zdołali jej jednak wykorzystać i na przerwę prowadząc schodzili „Trójkolorowi”. Już po końcowej syrenie doszło do przepychanek między zawodnikami, co skończyło się wykluczeniami i ponowną grą w podwójnej przewadze gości. Tyszanie jednak znowu przetrwali osłabienie.

GKS Tychy w 44. min. powinien był podwyższyć prowadzenie, co na pewno miałoby ogromny wpływ na dalsze lody meczu. Uderzenie Jeana Dupuya jednak obronił bramkarz rywali, podobnie jak i dobitkę Christiana Mroczkowskiego. Goście skorzystali z tego, a szybką kontrę zakończyli celnym uderzeniem po lodzie. W końcówce jeszcze obie ekipy miały dobre okazje, ale ostatecznie o wyniku rozstrzygnęła dogrywka. Tyszanie, a konkretniej Alexander Younan potrzebował zaledwie 32. sek. by zdobyć zwycięskiego gola.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, d. 1:0)
1:0 Jean Dupuy (26:14, Karny),
1:1 Miłosz Noworyta – Andrij Denyskin, Dariusz Wanat (43:43),
2:1 Alexander Younan (60:32).

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen;O. Šedivý, F. Komorski (2), R. Szturc – O. Bizacki, B. Pociecha;J. Bukowski, R. Galant, B. Jeziorski – E. Bagin (2), A. Nilsson;C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – O. Jaśkiewicz;M. Gościński, F. Starzyński (8), S. Marzec (4)oraz K. Wróbel. Trener: Andriej Sidorienko.