O tym transferze spekulowany już dłuższy czas. Dzisiaj doszło do konkretów, a GKS Tychy przedstawił nowego rozgrywającego, którym został Antonio Domínguez.

Hiszpański zawodnik kibicom Fortuna 1. Liga jest doskonale znany, bowiem czaruje na polskich boiskach od zimy 2020 roku. Wtedy to trafił do ŁKS Łódź, w którym był wiodącą postacią.

Urodzony 4 kwietnia 1993 roku rozgrywający jest wychowankiem CD Punta Umbría. Najwięcej czasu jednak spędził w Recreativo de Huelva. Z tym zespołem występował m.in. w La Liga 2. Występował również w takich zespołach jak Olímpica Valverdeña CF, Real Valladolid CF B, CE Sabadell FC i Algeciras CF.

W przerwie zimowej sezonu 2019/20 trafił do Polski, a zakotwiczył w ekstraklasowym wówczas ŁKS Łódź. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrał trzynaście spotkań zdobywając jednego gola. Po spadku łodzian pozostał w ŁKS i błyszczał na pierwszoligowych boiskach. Łącznie rozegrał dla łodzian 71 spotkań i strzelił 14 goli.

Antonio Domínguez do GKS Tychy przeszedł jako wolny zawodnik i podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.