Blamażem zakończyli swój udział w Memoriale Pavla Zabojnika hokeiści GKS Tychy. Tyszanie zostali rozbici przez HC’05 Banská Bystrica.

Tyszanie po niezłym i minimalnie przegranym meczu z gospodarzami, a także dobrym i wygranym starciu z młodzieżową reprezentacją Słowacji doznali blamażu na zakończenie turnieju. Tyszanie przegrali z HC’05 Banská Bystrica aż 1:8, nie notując dobrych dłuższych fragmentów gry.

Już po pierwszej tercji podopieczni Krzysztofa Majkowskiego przegrywali 0:4. Tyszanie przez długie okresy byli zamykani we własnej strefie obronnej, co zakończyło się utratą aż czterech goli. Po zmianie stron nie było lepiej, bowiem rywale kontynuowali festiwal strzelecki całkowicie dominując nad „Trójkolorowymi”. Dopiero w 32. min. przy stanie 0:7 sposób na defensywę rywali znalazł Jean Dupuy, który zdobył honorowego gola.

W trzeciej tercji gole już nie padły, ale porażka w takich rozmiarach na pewno nie może napawać dumą. Należy jednak pamiętać, że to turniej sparingowy, a zawodnicy GKS Tychy są na innym etapie przygotowań niż rywale. Jednak mimo to Krzysztof Majkowski i jego asystenci mają jeszcze nad czym pracować.

GKS Tychy – HC’05 Banská Bystrica 1:8 (0:4, 1:4, 0:0)
0:1 Galbavý (07:05)
0:2 Kabáč – Tamáši (09:31)
0:3 Bdžoch (12:31)
0:4 Šoltés (19:26)
0:5 Šoltés (23:56)
0:6 Bubela – Paulíny (31:00)
0:7 Cardwell (31:19)