Hokeiści GKS Tychy rozpoczynają dzisiaj zmagania ligowe. Tyszanie drogę po odzyskanie mistrzowskiego tytułu rozpoczynają w Sanoku.

Skład zespołu Krzysztofa Majkowskiego został dość mocno przebudowany, a w szatni powiało świeżością. Najważniejsze jednak, że tyszanie dobrze przepracowali okres przygotowawczy. – Wszystko co sobie zaplanowaliśmy udało się wykonać, a okres przygotowawczy w porównaniu do poprzedniego przebiegł bez zakłóceń i poważniejszych urazów. Zawodnicy są zdrowi i gotowi do rozpoczęcia rozgrywek. Możemy się cieszyć, bo możemy skorzystać z każdego z zawodników – mówi Krzysztof Majkowski.

GKS Tychy przed startem rozgrywek rozegrał dziewięć gier kontrolnych. Pięć z nich zakończyło się wygraną „Trójkolorowych”, a w czterech musieli uznać wyższość rywali. Cieszyć może skuteczność, bo GKS zdobył w nich 33 gole, ale za to stracił ich aż 35. – W planach było osiem sparingów, rozegraliśmy jeden ponadplanowy i to na pewno cieszy. W zeszłym roku takiego komfortu nie było, więc zespół jest dobrze przygotowany do sezonu. Walczyć będziemy o odzyskanie Mistrzostwa Polski – dodaje Majkowski.

W Sanoku o punkty na pewno nie będzie tyszanom łatwo, ale podopieczni Krzysztofa Majkowskiego chcą dobrze rozpocząć sezon. – W środę oglądaliśmy na wideo jak prezentują się nasi rywale. Sanoczanie mają tego samego szkoleniowca i bardzo podobną drużynę do tej z poprzedniego sezonu. Wiemy na pewno, że w spotkaniach z nami będą prezentowali defensywny styl – mówi trener tyszan.

Dużym atutem tyskiego zespołu będzie na pewno obecność kibiców, którzy będą mogli wypełnić Stadion Zimowy w Tychach. – Cieszymy się z tego, bo kibice w Tychach zawsze stwarzali niesamowitą atmosferę. Liczymy na doping i wierzymy też w to, że kibice będą nas mocno wspierać również w tych cięższych chwilach – mówi kapitan GKS, Michał Kotlorz.

GKS TYCHY sezon 2021/22:
Sztab szkoleniowy: Krzysztof Majkowski, Arkadiusz Sobecki, Adam Bagiński.
Bramkarze: Kamil Lewartowski, Ondřej Raszka, Jakub Zawalski.
Obrońcy: Olaf Bizacki, Marek Biro, Jason Seed, Oliwier Kasperek, Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz (C). Przed sezonem do drużyny dołączyli: Jakub Michałowski, Artem Smirnov oraz tuż przed prezentacją Renārs Kārkls.
Napastnicy: Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski, Mateusz Gościński, Jan Krzyżek, Kacper Gruźla, Radosław Galant, Mateusz Ubowski, Jean Dupuy, Jakub Witecki, Szymon Marzec, Michael Cichy, Bartłomiej Jeziorski oraz uzupełnili skład: Denis Sergushkin, Filip Starzyński, Kamil Wróbel i Igor Feofanov.