MKS Iskra Pszczyna stanie na drodze po Puchar Polski Podokręgu Tychy zawodników GKS II Tychy. Zespoły zmierzą się w drugiej rundzie rozgrywek.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie, kiedy to pszczynianie występowali na poziomie IV Ligi. Pierwsze starcie sensacyjnie wygrała Iskra, ale w rewanżu ekipa Jarosława Zadylaka zdemolowała rywala 10:0! Także w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski te zespoły zagrały ze sobą, a GKS II wygrał 3:1.

W bieżącej edycji rozgrywek pucharowych Iskra w poprzedniej rundzie pokonała 3:1 LKS Frydek. Tyszanie natomiast w derbowym starciu rozbili OKS JUWe 9:0. Nietrudno więc wskazać faworyta, szczególnie, że zespół prowadzony przez Zadylaka śrubuje serię meczów bez porażki. Trener GKS II jednak zapowiada zmiany w składzie.

– Chcemy w tym meczu dać szansę pograć tym zawodnikom, którzy w lidze nie mają zbyt wielu okazji do występów. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić ich przydatność pod kątem występów w meczowej „11” – zapowiedział trener GKS II Tychy.

Zestawienie par 2 rundy Pucharu Polski podokręgu Tychy:
UKS BAP Gol Bieruń – Piast Bieruń
LKS II Goczałkowice-Zdrój – MKS Lędziny
LKS Studzienice – GKS Pniówek 74 Pawłowice
MKS II Lędziny – LKS Woszczyce / LKS Łąka
Znicz Jankowice – LKS Wisła Wielka
Krupiński Suszec – LKS Studzionka
Polonia Łaziska – LKS Goczałkowice -Zdrój
MKS Iskra Pszczyna – GKS II Tychy, środa 8 września, godzina 17:00, Stadion Miejski, ulica Bogedaina 22, Pszczyna.