Drugi zespół GKS Tychy został powstrzymany przez MRKS Czechowice-Dziedzice, ale wciąż jest niepokonany! Szlagier Zina IV Ligi zakończył się bezbramkowym remisem.

Spotkanie w Czechowicach-Dziedzicach zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem nie tylko spotykały się dwie najlepsze ekipy bieżących rozgrywek. Oba zespoły bowiem straciły najmniej goli w lidze, do tego strzelały ich dość sporo. Nie zwiastowało więc to mnóstwa goli, a bardziej pojedynek piłkarskich szachów.

Początek gry należał do zespołu Jarosława Zadylaka, bo już po 120 sek. gry Kozina i Piątek groźnie uderzali, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W 10. min. uderzenie doświadczonego Kopczyka w ostatniej chwili zablokował obrońca. Odyjewski miał okazję się wykazać dopiero w 25. min. Rywal najpierw przegrał pojedynek z wychowankiem OKS Zet Tychy, a chwilę później piłka minęła słupek tyskiej bramki. Jeszcze przed przerwą wynik mógł zmienić Misztal, ale uderzył zbyt lekko.

Drugą połowę również lepiej rozpoczął zespół Zadylaka, który w pierwszej części grał bardzo asekuracyjnie. W 71. min. piłka powinna znaleźć się w bramce gospodarzy po strzale Pawlusińskiego, ale kapitalną paradą popisał się bramkarz MRKS. Podobnie było po drugiej stronie boiska, gdzie na raty interweniował Odyjewski.

Dziesięć min. przed końcem meczu sytuacja tyszan nieco się skomplikowała, bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Krężelok. Miejscowi zwęszyli szansy na przerwanie zwycięskiego marszu GKS II, ale nie potrafili sforsować tyskiej defensywy i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. – Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo, ale niestety ta sztuka nam się nie udała. Trzeba jednak ten punkt szanować, bo mimo osłabienia w końcówce meczu, zagraliśmy skutecznie w obronie – mówił Jarosław Zadylak, trener GKS II Tychy.

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS II Tychy 0:0 (0:0).
GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 17. Pipia, 4. Zarębski, 19. Kopczyk, 3. Stefaniak, 97. Kozina (46, 24. Paluch), 34. Krężelok Ż Ż Cz , 79. Machowski (46, 18. Pawlusiński), 11. Misztal (88, 44. Bielusiak), 47. Biegański (60, 9. Staniucha), 77 K. Piątek (46, 31. Kargulewicz). . Trener Jarosław Zadylak.