Rzadko się zdarza, by GKS Tychy był tak gościnny jak podczas przedsezonowego turnieju koszykarskiego rozgrywanego w tyskiej Hali Sportowej. Tyszanie zajęli w nim ostatnie miejsce.

Zespół Tomasza Jagiełki w piątek zagrał z Miastem Szkła Krosno, a postawa zawodników od pierwszych minut zapowiadała twardą walkę. Trzy kwarty były bardzo wyrównane, ale w ostatniej, decydującej ekipa z Krosna narzuciła swój styl i przejęła inicjatywę. Tę partię goście wygrali 37:20, a całe spotkanie 96:82.

W drugim meczu tego dnia Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała WKK Wrocław 85:68.

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 82:96.
Wieloch 20, Koperski 14, Trubacz 12, Diduszko 10, Nowak 8, Stankowski 6, Mąkowski 6, Krajewski 5, Jakacki 1, Wspaniały, Ziaja.

W sobotę o pierwsze miejsce walczyły więc zespoły z Krosna i Opola. Zwyciężyli ci drudzy, którzy niemal przez całe spotkanie byli na prowadzeniu i w pełni zasłużenie wygrali tyski turniej.

GKS Tychy natomiast mierzył się w meczu o trzecie miejsce z zespołem z Wrocławia. Początek starcia należał do „Trójkolorowych”, ale z minuty na minutę WKK narzucał swój styl. Podobnie jak w pierwszym pojedynku turnieju o wyniku zadecydowała czwarta kwarta, którą zespół Tomasza Jagiełki przegrał aż 15 punktami. Ostatecznie wrocławianie wygrali 91:71 i zajęli trzecie miejsce.

GKS Tychy – WKK Wrocław 71:91.
Wieloch 16, Nowak 12, Diduszko 10, Krajewski 7, Trubacz 7, Mąkowski 7, Koperski 7, Stankowski 5, Wspaniały, Jakacki, Ziaja.