Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele rządu ogłosili wiadomość, na którą czekali piłkarscy kibice. Stadiony zostaną otwarte już od 15 maja!

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan odmrażania gospodarki, który daje dużo nadziei na powrót do normalności. Z tych wieści cieszą się na pewno piłkarscy kibice, którzy będą mogli wrócić na stadiony. Trybuny będą mogły być wypełnione do 25% pojemności obiektów.

Pierwszy mecz GKS Tychy przy udziale publiczności rozegra 22 maja. Wówczas rywalem podopiecznych Artura Derbina będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 12:40.

Co do pozostałych wieści blisko związanych ze sportem to zwiększona została ilość osób mogących brać udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu do 50 osób. Od 1 maja otwarte będą też obiekty sportowe i baseny kryte dla dzieci i młodzieży. Natomiast od 29 maja otwarte zostaną siłownie i kluby fitness, a także baseny i pozostałe kryte obiekty sportowe. Wszystko odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

Od połowy miesiąca zniesiony zostaje też obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Do szkół wrócą też uczniowie.

Teraz pozostaje czekać jednak na oficjalne rozporządzenie, w którym zawarte zostaną wszystkie szczegóły i dokładne objaśnienia reżimu sanitarnego.