Po świąteczno-noworocznej przerwie koszykarze GKS Tychy wracają do gry. Tyszanie podejmą dzisiaj Sensation Kotwicę Kołobrzeg.

Końcówka roku nie była udana w wykonaniu podopiecznych Tomasza Jagiełki. „Trójkolorowi” po serii wygranych doznali trzech porażek z rzędu. Nowy Rok na pewno będą chcieli rozpocząć od wygranej.

GKS Tychy aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli tracąc do dzisiejszego rywala zaledwie oczko. Tyszanie mają ich w dorobku 26 z bilansem 11-4. Ekipa z Kołobrzegu wygrała 12 meczów, a przy trzech musiała uznać wyższość rywala. Tak jak to miało miejsce w ostatniej kolejce w 2021 roku, kiedy to Kotwica uległa Sokołowi Łańcut 84:98.

Dzisiejszy rywal tyszan jest bardzo groźnym zespołem, szczególnie w ataku. Kotwica może się pochwalić najsilniejszą ofensywą ligi, a ich średnia punktów na mecz wynik 88,5 co jest kapitalnym wynikiem. Gracze z Kołobrzegu popełniają też bardzo mało strat, a ich defensywa traci średnio 73,1 punktu na mecz.

Podopiecznych Tomasza Jagiełki czeka bardzo trudny mecz, ale tyszanie z pewnością będą mogli liczyć na swoich kibiców. Początek meczu w tyskiej Hali Sportowej o godz. 18:00. Bilety są w cenie 5 zł normalny i 3 zł ulgowy.