Piłkarze Fortuna 1. Ligi kończą rozgrywki ligowe w tym roku. GKS Tychy na wyjeździe zmierzy się z Miedzią Legnica.

Zespół Artura Derbina czeka bardzo trudny pojedynek, bowiem legniczanie są samodzielnym liderem rozgrywek. Tyszanie jednak będą chcieli zimę spędzić w strefie barażowej.

W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie Miedź wygrała pewnie i zdecydowanie. Mimo, iż mecz rozgrywany był na Stadionie Miejskim Tychy to legniczanie wygrali aż 3:0. To również daje im przewagę w rewanżu przed własną publicznością. Warto zaznaczyć, że Miedź wygrała 12 spotkań, pięć zremisowała i tylko dwa razy przegrała. Z dorobkiem 41 punktów jest liderem Fortuna 1. Ligi.

GKS Tychy natomiast przeplatał bardzo dobre mecze z fatalnymi. Mimo iż dyspozycja „Trójkolorowych” na jesień nie była optymalna, to zajmują szóste miejsce dające na chwilę obecną prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Tyszanie przegrali pięć pojedynków, sześć zremisowali, a w ośmiu sięgnęli po komplet punktów. Daje im to 30 punktów.

W poprzedniej kolejce podopieczni Artura Derbina przegrali na swoim boisku 0:1 z Resovią, natomiast Miedź wygrała w Katowicach z GKS 3:2. Faworytem dzisiejszego pojedynku są więc legniczanie, ale GKS w takich sytuacjach lubi sprawiać niespodzianki.

Początek starcia o godz. 20:30.