Zespoły występujące w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu zdominowały Turniej Amatorów w Piłce Nożnej Halowej z okazji Święta Niepodległości. Zawody wygrał The Naturat, aktualny wicemistrz TLF.

W turniej organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach wystąpiło 13 zespołów amatorskich. Rywalizowały one w trzech grupach, z których do fazy pucharowej awansowało osiem najlepszych.

W niedzielnych ćwierćfinałach FC Dallas pokonał 2:1 Pod Jesionami, The Naturat ograł No Name Katowice 2:0, FROM UA Wodociągowców 3:0, a Bad Boys po rzutach karnych 3:2 Siódemka Family (w meczu remis 1:1). W półfinałach więc zameldowały się cztery zespoły na co dzień występujące w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu. Ich wyniki nie przyniosły niespodzianek, bo The Naturat (wicemistrz TLF) ograł 1:0 FC Dallas, a Bad Boys swój mecz ponownie rozstrzygnąć musieli w rzutach karnych. „Źli Chłopcy” 2:1 (w meczu 1:1) pokonali FROM UA.

Przegrani z półfinałów w meczu o trzecie miejsce stworzyli ciekawe widowisko, które również musiały zakończyć rzuty karne. FC Dallas 2:1 ograł FROM UA. W finale The Naturat wygrał z Bad Boys 2:0 i sięgnął po zwycięstwo w Turnieju Amatorów w Piłce Nożnej Halowej z okazji Święta Niepodległości.

The Naturat grał w składzie: Patryk Nowakowski, Marcin Bała, Michał Bała, Piotr Holewa, Michał Jakubek, Adam Borowski, Grzegorz Migdał, Mateusz Michalski.

Najlepszym strzelcem został zdobywca pięciu bramek – Grzegorz Migdał (The Naturat). Za najlepszego bramkarza uznano Tomasza Piotrowskiego z Bad Boys Tychy, a najlepszego zawodnika Marcina Bałę z The Naturat.