W Tyskie Lidze Szóstek doszło do pierwszego pojedynku wśród liderów. FC Dallas zatrzymali Hiacynt Tychy i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli!

Mecz dwóch z trzech liderów zapowiadał się bardzo ciekawie, a zawodnicy nie zawiedli oczekiwań i zafundowali niesamowity spektakl. W spotkaniu padło aż 15 goli, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Dallasi bardzo szybko objęli prowadzenie, ale najskuteczniejsza ekipa Tyskiej Ligi Szóstek odpowiedziała dwoma szybkimi trafieniami. Wicelider zdołał wyrównać, ale w dalszej części pierwszej połowy trafiali już tylko gracze Hiacyntu schodząc na przerwę z prowadzeniem 5:3. Kiedy na początku drugiej partii Konrad Pipia zdobył szóstego gola wydawało się, że lider odniesie kolejne zwycięstwo.

Dallasi jednak nie poddali się i rozpoczęli szaloną pogoń doprowadzając do wyrównania! Dziesięć min. przed końcem gry jednak Hiacynt ponownie wyszedł na prowadzenie, ale nie zdołał go utrzymać. Waleczna ekipa FC Dallas wyrównała za sprawą Tomasza Cedro, a niespełna minutę przed końcem gola na wagę trzech punktów i miejsca na fotelu lidera zdobył Konrad Jakubczyk.

Trzeci z dotychczas niepokonanych zespołów – Tyskie Dzbany również nie zawiódł. Nowy wicelider tabeli rozgromił Tyską Klatkę Schodową 19:0 i również ma na koncie komplet punktów. WKS wciąż pozostaje bez zdobyczy punktowej, podobnie jak KS Pampeluna, która przegrała 2:6 z KS Olimpią.