Potwierdziły się informacje o przejściu do Tychów trzech Rosjan grających ostatnio w KH Energa Toruń. Do Tychów trafią Denis Sergushkin, Yegor Feofanov i Artyom Smirnov.

Wszyscy trzej byli wyróżniającymi się zawodnikami PHL, a kontrakty podpisali do 30 kwietnia 2022 roku. Działacze Spółki Tyski Sport S.A. zakontraktowali więc czołowych napastników ligi i najlepiej asystującego obrońcę.

Najskuteczniejszym z nich był Denis Sergushkin, który w 39 spotkaniach zdobył 17 goli i zanotował 25 asyst. 24-latek był dziesiątym najlepiej punktującym zawodnikiem ligi. Warto też zaznaczyć, że łapał bardzo mało kar, bowiem na ławce spędził zaledwie 10 minut. 42 spotkania rozegrał natomiast Yegor Feofanov, który 15 razy pokonał bramkarza rywali, a przy 22 golach asystował. 25-latek doskonale współpracował z Sergushkinem.

Tyskich barw będzie bronił też najlepiej asystujący obrońca poprzedniego sezonu ligowego. Artyom Smirnov w 42 spotkaniach zaliczył 18 asyst i sześciokrotnie pokonał bramkarza rywali. Cała trójka do zespołu dołączy w sierpniu.