Swój pierwszy mecz kontrolny rozegrali zawodnicy OKS Zet Tychy. Tyszanie zmierzyli się z przedstawicielem rybnickiej A-klasy – Borowikiem Szczejkowice.

Pierwszy zimowy rywal „Zetki” zajmuje dziewiąte miejsce w rybnickiej A-klasie. Jednak tej zimy już pokonał LKS Łąka 4:1 oraz zremisował z Fortuną Wyry 2:2.

Podopieczni Michała Słoniny do meczu podeszli w zaledwie 11 zawodników. Mimo to spisali się rewelacyjnie, urządzając sobie trening strzelecki. Wynik otworzył Rafał Ptak wykorzystując sytuację sam na sam. Doświadczony napastnik do przerwy trafił jeszcze raz, a trzeciego gola dorzucił Pustelnik. Goście tuż przed przerwą skutecznie wykonali rzut karny.

Wynik i przebieg gry w pierwszej połowie nie zapowiadał pogromu. Goście jednak po zmianie stron byli jedynie tłem dla gospodarzy którzy dominowali w każdym aspekcie gry. W drugiej części Ptak skompletował hattricka, a jeszcze dwukrotnie bramkarza gości pokonali Słonina i Olszowski. Pustelnik również dorzucił drugie trafienie, a jednego gola na swoim koncie zapisał Kokoszka.

W kolejnym meczu „Zetka” rozegra derby z rywalem „zza miedzy”. W niedzielę (19.02.) bowiem o godz. 13:00 zmierzy się z Ogrodnikiem Cielmice. Mecz rozegrany zostanie na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim Tychy.

OKS Zet Tychy – Borowik Szczejkowice 10:1 (3:0). Bramki: Ptak 3, Słonina 2, Olszowski 2, Pustelnik 2, Kokoszka.
OKS Zet: Kulski – Hachuła, Kamiński, Krupiński, Lewicki, Fortuna, Kokoszka, Olszowski, Słonina, Pustelnik, Ptak.