W piątek GKS Tychy pokonał u siebie lidera PHL, wczoraj natomiast ograł na wyjeździe wicelidera. Tyszanie 3:2 pokonali KH Energa Toruń, a bohaterem zwycięzców był Kamil Lewartowski.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego jechał do Torunia podbudowany wygraną z liderem z Katowic. Tyszanie chcieli też ograć wicelidera, ale spodziewali się jednak trudnego spotkania.

Od początku gra była wyrównana, a pierwsi okazję do zdobycia gola mieli miejscowi. Krążek jednak nie znalazł drogi do bramki. Lepsze szanse mieli tyszanie, ale byli nieskuteczni. Pierwsza bramka w tym meczu padłą dopiero po pół godzinie gry. Wówczas grający w przewadze „Trójkolorowi” otworzyli wynik, a do siatki w podbramkowym zamieszaniu trafił Christian Mroczkowski. Sześć minut później gospodarze doprowadzili do remisu, a Kamil Lewartowski był bezradny przy uderzeniu w okienko jego bramki.

Niespełna minutę później tyski bramkarz ponownie skapitulował. Tym razem nie zdołał zatrzymać uderzenia pod poprzeczkę. To nie był jednak koniec emocji w tej części gry. Najpierw Alexander Szczechura trafił krążkiem w poprzeczkę, a na sekundę przed końcową syreną wyrównał Bartłomiej Pociecha. Tyszanin oddał celny strzał z nadgarstka, zaskakując tym samym bramkarza gospodarzy.

Zwycięski gol padł w 43. min., kiedy to fatalny błąd popełnili gospodarze. Krążek przejął Szczechura, objechał bramkę i wyłożył krążek Kamilowi Wróblowi. Ten nie miał problemów z ulokowaniem go w bramce dając jednocześnie komplet punktów tyszanom. Duży wkład w to zwycięstwo miał Kamil Lewartowski. Zastępujący Ondreja Raszkę tyszanin zatrzymał aż 42 z 44 strzałów na swoją bramkę.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
0:1 Christian Mroczkowski – Michael Cichy (30:00, 5/4)
1:1 Mateusz Zieliński – Kamil Kalinowski, Patryk Kogut (35:37)
2:1 Robert Arrak – Lauri Huhdanpää (36:28)
2:2 Bartłomiej Pociecha – Radosław Galant – Artiom Smirnow (39:59)
2:3 Kamil Wróbel – Alexander Szczechura (42:47)

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Wróbel – Smirnow, Kasperek; Sierguszkin, Fieofanow, Mroczkowski – Pociecha, Biro; Gościński, Ubowski, Jeziorski – Kotlorz, Michałowski; Marzec, Galant, Gruźla.
Trener: Krzysztof Majkowski.