Miasto Tychy jest na finiszu finalizacji sprzedaży spółki KP GKS Tychy, która zarządza sekcją piłkarską GKS Tychy. Pacific Media Group w najbliższych tygodniach ma przejąć pierwszoligowca.

Temat przejęcia tyskiej spółki ciągnie się już od kilku lat. Podczas ostatniego spotkania Klubu Biznesu Prezydent Andrzej Dziuba miał już przekazać, że miasto jest na finiszu rozmów z chińsko-amerykańskim konsorcjum.

GKS Tychy od kilku sezonów bezskutecznie walczy o awans do Ekstraklasy. Bieżący sezon nie wydaje się być przełomowym, bowiem tyszanie na jesień mocno rozczarowywali. Jednak po trafieniu pod skrzydła Pacific Media Group stan rzeczy może ulec zmianie. Przypomnijmy, że konsorcjum zarządzane przez Paula Conwaya posiada udziały w takich klubach jak FC Thun, KV Oostende, AS Nancy, Barnsley i Kaiserslautern.

PMG początkowo przymierzali się do przejęcia Lechii Gdańsk. Sztuka ta im się jednak nie udała, więc w grę weszło wykupienie KP GKS Tychy S.A. Pierwszy kontakt na linii obu podmiotów miał miejsce latem, a wszystko wskazuje, że finalizacja rozmów może mieć miejsce w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że GKS Tychy w bieżących rozgrywkach zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Tyszanie jednak do miejsca barażowego tracą zaledwie pięć punktów. KP GKS Tychy S.A. zarządza również występującym w IV Lidze drugim zespołem GKS Tychyo, Akademią Piłkarską GKS Tychy oraz kobiecą sekcją piłkarską.

Dzisiaj tyszanie rozpoczynają serię gier sparingowych przed startem rundy wiosennej.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.