Już w najbliższą niedzielę (01.09.) tyskie ulice zapełnią biegacze. W Tychach bowiem rozegrany zostanie VIII Tyski Półmaraton!

Z roku na rok impreza organizowana przez Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki przy współpracy z Miastem Tychy i MOSiR Tychy staje się coraz ciekawsza. Nie tylko dzięki rosnącej liczbie uczestników, ale także ilości imprez towarzyszących.

W tym roku w biegu głównym wystartuje ponad 1600 uczestników, do czego doliczyć trzeba również licznie startujące dzieci i młodzież. Największą nowością VIII Tyskiego Półmaratonu będzie serwowanie biegaczom wody przez RPWiK Tychy w eko-kubkach. Jest to krok naprzód do walki z plastikiem, do której włącza się coraz więcej organizatorów imprez masowych. W Tychach biegacze spotkają cztery punkty z wodą (5,4 km, 8,5 km, 12,8 km, 18,3 km).

Podczas 8. edycji Tyskiego Półmaratonu będzie prowadzona klasyfikacja generalna biegu, klasyfikacja uczestników z obywatelstwem polskim, w kategoriach wiekowych (od 18 lat), na najlepszą tyszankę i tyszanina oraz osób biegnących z dzieckiem w wózku biegowym. Każdy uczestnik biegu natomiast będzie mógł oddać swój głos na najlepszą strefę kibica, których podczas tegorocznej edycji będzie sześć.

Kibice natomiast w „Miasteczku biegowym” przy Hali Sportowej spotkają mnóstwo atrakcji, jak m.in. badanie wzroku czy spotkanie z podologiem, który doradzać będzie jak dbać o stopy.