Ostatnia tegoroczna kolejka Ligi Okręgowej zapowiada się bardzo ciekawie. Szczególnie ze względu na Derby Tychów rozgrywane na boisku w Paprocanach.

Rozgrywki tzw. niższych lig kończą walkę o ligowe punkty w tym roku, więc każdy z zespołów będzie chciał sięgnąć po zwycięstwo. Szczególnie w Lidze Okręgowej, gdzie OKS Zet Tychy podejmuje OKS JUWe Tychy.

Starcia tych dwóch zespołów od dawna elektryzują kibiców i stoją na dobrym piłkarsko poziomie. Nie inaczej zapewne będzie teraz, choć zdecydowanie więcej szans daje się ekipie „Zetki”, która będzie gospodarzem. W poprzedniej kolejce oba zespoły zremisowały swoje mecze – JUWe u siebie 1:1 z BKS Stal Bielsko-Biała, a OKS Zet na wyjeździe z LKS Wisła-Wielka 2:2.

„Zetka” aktualnie z dorobkiem 27 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli mając dziewięć oczek straty do GLKS Wilkowice. OKS JUWe natomiast plasuje się na 12. pozycji mając na koncie zaledwie 15 punktów.

OKS Zet Tychy – OKS JUWe Tychy (sobota, 13.11., godz. 13:30).

Swój mecz rozegra również trzeci z tyski przedstawiciel Tychów w „okręgówce” – Ogrodnik Cielmice. Daleki od swojej optymalnej dyspozycji cielmiczanie zmierzą się u siebie z LKS Wisła Wielka. Podopieczni Grzegorza Chrząścika zajmują odległe 14. miejsce w tabeli mając w dorobku zaledwie siedem oczek.

Ogrodnik Cielmice – LKS Wisła Wielka (sobota, 13.11., godz. 13:30).

Ligowe granie w tym roku kończy się występująca w Zina IV Lidze rezerwa GKS Tychy. Podopieczni Jarosława Zadylaka zmierzą się z szóstym Drzewiarzem Jasienica. Tyszanie mają trzy punkty straty do LKS Bełk, który wczoraj wygrał w Bielsku-Białej. GKS II jest zdecydowanym faworytem potyczki, a na zakończenie rundy można się po nim spodziewać efektownego spotkania.

GKS II Tychy – Drzewiarz Jasienica (sobota, 13.11., godz. 11:00).

Swoje mecze rozegrają też zespoły z Future Sport Klasy A i B.
Siódemka Tychy – Czapla Kryry (niedziela, 14.11., godz. 13:30).
Czułowianka Tychy – LKS Wisła Mała (sobota, 13.11., godz. 13:30).