Tychy Claws to jeden z ok. 50 oficjalnych zespołów ultimate frisbee w Polsce. Teraz możesz do niej dołączyć, bowiem zespół prowadzi otwarte treningi dla chętnych.

Zacznijmy od tego czym jest Ultimate Frisbee. To sportowa odmiana popularnego i doskonale wszystkim znanego frisbee. Jest to sport bezkontaktowy, ale niezwykle dynamiczny i widowiskowy, a można w niego grać na trawie, piasku czy w hali. Co ciekawe nie ma w nim sędziów, a zawodnicy sami podejmują decyzje co do przyznawania punktów i przewinień.

Tychy Claws formalnie działa od 2017 roku, choć pierwsze zabawy z frisbee zaczęły się nieco wcześniej. Zabawy, bowiem na początku, było to nawiązanie do jednej z gier komputerowych polegającej na rzucaniu dyskiem do kosza. W miarę upływu czasu do zespołu dochodzili kolejni gracze, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, bowiem w tej dyscyplinie dopuszczane są zespoły mieszane.

Tyszanie mają za sobą kilka poważnych startów, jak halowy turniej w czeskim Bohuminie, gdzie zdobyli nagrodę Spirit of the Game. Claws grali również w Turnieju Fabrykanta w Łodzi, w Warszawskiej Lidze Frisbee w dywizji open czy też Plażowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Na Śląsku poza tyszanami działają drużyny w Katowicach i Bielsku-Białej, a Tychy Claws ciągle przyjmują nowych graczy.

Dlatego też przez całe wakacje organizują całkowicie darmowe treningi, na których chętni muszą jedynie zadbać o strój sportowy, obuwie (dopuszczalne są korki, lanki) oraz wodę do picia. – Zapraszamy na otwarte treningi wszystkie chętne osoby od 14. roku życia. Nie trzeba umieć rzucać dyskiem, ani znać zasad ultimate frisbee, bo tego wszystkiego nauczymy na treningach – mówią przedstawiciele klubu.

Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę na boisku przy ul. Andersa 22 o godz. 17:00. O wszystko można również pytać pod numerami tel. 667-900-860 lub 696-896-686, bądź przez oficjalny profil Tychy Claws.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.