Na Stadionie Zimowym w Tychach rozegrano turniej Karpackiej Ligi Hokeja do lat 18. Zespół Tyskich Lwów MOSM Tychy zajął w nim drugą pozycję.

Tyszanie prowadzeni przez Krzysztofa Majkowskiego, Dariusza Garbocza i Beniamina Sławińskiego nieźle się spisali zajmując drugą pozycję. Tyskie Lwy w finałowym meczu przegrali 0:2 z JKH Jastrzębie. Tym samym jastrzębianie zrewanżowali się tyszanom za turniej rozgrywany na ich terenie, gdzie to właśnie ekipa z Tychów uplasowała się na pierwszej pozycji.

Poza tymi dwoma zespołami w turnieju zagrały zespoły z zagranicy – Corona Breslov oraz HC Żalgiris Kaunas, a także Metropolia Silsia U16 (gdzie również grali zawodnicy z Tychów). Tyskie Lwy w pierwszym meczu pokonali HC Żalgiris Kaunas 2:1, by następnie 6:1 rozbić Metropolię. Na drugi dzień tyszanie pokonali CSM Corona Brasov 4:0 i JHK Jastrzębie 3:1.

W półfinale MOSM Tychy bez większych problemów uporał się z CSM Corona Brasov wygrywając 3:0 i w finale mierzył się z Jastrzębiem. W tym rywale wzięli rewanż za porażkę w fazie grupowej wygrywając 2:0.

MOSM Tyskie Lwy Tychy zagrały w składzie: Nikita Perenchev, Ivan Kasteschka, Szymn Chabior, Wiktor Bieda, Sebastian Szmigiel, Patryk Majchrzak, Danylo Perenchev, Ignat Kashalevich, Paweł Figiel, Denis Babenko, Aleksander Rusowicz, Dawid Chojęta, Dzanis Barouski, Maks Charmuszko, Nikodem Wróblewski, Dawid Bukowski oraz Oliwier Langer. Kierownikiem zespołu był Rafał Wróblewski.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.