GKS Futsal Tychy zakończył pierwszą rundę rozgrywek I ligi. Tyszanie krótką przerwę spędzą na trzeciej pozycji.

„Trójkolorowi” w ostatniej kolejce przed przerwą w rozgrywkach, która potrwa do 11 stycznia, mierzyli się z Górnikiem Polkowice. Byli też faworytem tej potyczki, ale nie rozpoczęli jej najlepiej.

W 11. min. bowiem to bardziej aktywni przyjezdni objęli prowadzenie. Szybko odpowiedział jednak Grzegorz Migdał, a po nieco ponad kwadransie gry Michał Słonina, grający trener tyszan, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście jednak nie zamierzali się poddać i doprowadzili do remisu, który utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Tyszanie przejęli inicjatywę, ale mimo dużej ilości okazji podbramkowych długo kazali czekać na trzeciego gola. Padł on bowiem dopiero po pół godzinie gry, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Bernat. Tyszanie poszli za ciosem i w odstępie dwóch minut na listę strzelców wpisali się Wojciech Łasak i Grzegorz Bernat. W końcówce padły jeszcze dwa gole, jeden autorstwa Tomasza Bernata, a jeden dla gości.

GKS Futsal zakończył pierwszą rundę rozgrywek I ligi na trzecim miejscu z dorobkiem 22 punktów. Do lidera – Futsal Team Brzeg tyszanie gracą pięć oczek. Kolejny ligowy mecz GKS rozegra 11 stycznia na wyjeździe z Sośnicą Gliwice.

GKS Futsal Tychy – Górnik Polkowice 6:3 (2:2). Bramki: Migdał 2, Słonina, Bernat 2, Łasak,
skład GKS: Borowski, Puzio – Pytel, Dudzik, Łasak, Migdał – Słonina, Kamiński, Bernat, Liśiński, Kochanowski, Biernat Filip, Dwórznik, Kołodziejczyk