Lider futsalowej 1. Ligi będzie kolejnym rywalem GKS Futsal Tychy. Będzie to zdecydowanie najciekawsze starcie 17. kolejki.

Podopieczni Bartłomieja Nogi w sobotni (05.03.) wieczór zmierzą się z BSF Bochnia, który jest już niemal pewny awansu do Futsal Ekstraklasy. Lider może co najwyżej stracić pierwsze miejsce na rzecz AZS UŚ Katowice, ale i to jest niemal niemożliwe.

GKS Futsal natomiast ma jeszcze szanse na zajęcie drugiej pozycji, które zajmują obecnie katowiczanie. Miejsce to premiowane jest udziałem w barażu o najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Tyszanie nie stawiali sobie za cel walki o awans, a bardziej zgranie zespołu i pewne utrzymanie w pierwszej lidze.

W ostatniej kolejce GKS Futsal ograł u siebie Sośnicę Gliwice 3:1, pokazując, że potrafi sprawiać niespodzianki. BSF Bochnia natomiast 3:2 pokonał na wyjeździe ekipę z Siemianowic. Pierwszy pojedynek GKS Futsal z BSF zakończył się wygraną obecnego lidera rozgrywek 7:3. Tyszan czeka więc trudny pojedynek, w którym zdecydowanym faworytem jest rywal.

BSF Bochnia – GKS Futsal Tychy (sobota, 05.03., 19:00).