Rozgrywki w tzw. niższych ligach rozpoczęły zmagania. Dzisiaj zainaugurują rozgrywki zespoły występujące w tyskiej B-klasie.

Najwcześniej, bo już o godz. 11:00 swój kolejny mecz rozegra drugi zespół GKS Tychy. Tyszanie, którzy na wiosnę rozegrali już dwie kolejki, podejmą Drzewiarza Jasienica.

Zespół prowadzony przez Jarosława Zadylaka do tej pory pokonał Podbeskidzie II Bielsko-Biała 4:1 i zremisował z liderem z Łazisk 2:2. Zamykający tabelę IV Ligi Drzewiarz natomiast przegrał w Czechowicach-Dziedzicach 0:2 i Bełku 0:4. Zdaje się więc, że zdecydowanym faworytem tego starcia będą „Trójkolorowi”.

GKS II Tychy – Drzewiarz Jasienica (sobota, 25.03., godz. 11:00).

Tyskie zespoły z Ligi Okręgowej od wygranych rozpoczęły rundę wiosenną. OKS JUWe wygrał 4:0 wyjazdowe i prestiżowe starcie z GTS Bojszowy, a OKS Zet Tychy również na wyjeździe 4:2 ograł Czarnych Jaworze.

„Zetka” podejmuje dzisiaj GLKS Wilkowice, który przed tygodniem pokonał 1:0 Rotuz Bronów. Tyszanie zajmują obecnie dziesiąte miejsce z 20 punktami na koncie. GLKS plasuje się dwa oczka wyżej mając trzy punkty więcej od zespołu Michała Słoniny. Mimo układu tabeli to „Zetka” będzie faworytem dzisiejszego starcia.

OKS Zet Tychy – GLKS Wilkowice (sobota, 25.03., godz. 15:00).

Trudniejszy mecz czeka OKS JUWe, który zagra w Bronowie. Rotuz zajmuje piątą pozycję w tabeli mając na koncie 25 punktów. Tyszanie natomiast są na dziewiątym miejscu z dorobkiem 22 oczek. Spotkanie zapowiada się ciekawie, szczególnie, że tyszanie są podbudowani udaną inauguracją, zaś Rotuz podrażniony porażką.

Rotuz Bronów – OKS JUWe Tychy (niedziela, 26.03., godz. 13:00).

Rozgrywki A-klasy również przed tygodniem zainaugurowały rundę wiosenną. Siódemka Tychy pewnie i efektownie ograła 5:0 LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Natomiast Ogrodnik Cielmice zaliczył falstart, przegrywając u siebie z Leśnikiem Kobiór 1:2.

Dzisiaj obie ekipy zagrają na wyjazdach. Siódemka zmierzy się z LKS Frydek, który przegrał ostatnio u siebie 0:3, a Ogrodnik zagra z Czaplą Kryry (ograła LKS Woszczyce 3:2). Mecz we Frydku rozpocznie się o godz. 16:00, natomiast w Kryrach o 15:30.

Pierwsze wiosenne mecze rozegrają zespoły z tyskiej B-klasy. Czułowianka Tychy zagra dzisiaj z Pniówkiem II Pawłowice (sobota, 25.03., godz. 15:30), natomiast OKS JUWe II Tychy jutro podejmie LKS II Gardawice (niedziela, 26.03., 15:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.