Hokejowy GKS Tychy dokonał pierwszego wzmocnienia. Zespół Mistrzów Polski zasilił Ladislav Havlik, dla którego będzie to drugie podejście do gry w Tychach.

28-letni zawodnik jest czołowym obrońcą PHL, co udowadniał przez lata gry w Polsce. Pokazał to też w sezonie 2013/14, kiedy to wywalczył z GKS wicemistrzostwo Polski.

Wówczas Havlik rozegrał w „Trójkolorowych” barwach 62 spotkania, w których strzelił sześć goli i zanotował 17 asyst. Był mocnym punktem zespołu Jiriego Sejby, ale po wywalczeniu srebrnego medali Mistrzostw Polski wrócił do Czech, gdzie spędził większość swojej kariery. Do Polski wrócił przed startem minionego sezonu, by reprezentować barwy Lotosu Gdańsk. W jego barwach rozegrał 42 spotkania (11 goli i 16 asyst).

– Nasz zespół nigdy nie miał łatwo grać przeciwko niemu. Jego dużym atutem są warunki fizyczne i przegląd pola, a w poprzednim sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności. Grał już w GKS, więc nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją i szybko powinien się wkomponować w zespół – mówił Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.