Zakończył się premierowy sezon Tyskiej Ligi Szóstek. Pierwszym mistrzem została ekipa Hiacyntu Tychy, który na finisziu minimalnie wyprzedził FROM_UA.

Przed ostatnią kolejką Hiacynt już był liderem, ale mocno odczuwał oddech drugiego w tabeli FROM_UA. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć na finiszu rozgrywek.

Pierwsi na boisko wyszli zawodnicy z Ukrainy, którzy mierzyli się z nieobliczalnymi Oszołomami. Gracze FROM_UA był niesamowicie mobilizowany, co było widoczne od początku gry – byli szybsi, dokładniejsi i co najważniejsze skuteczniejsi. Ostatecznie rozbili rywala 15:4. Bohaterem spotkania był Yuri Stets, który zaaplikował Oszołomom dziesięć goli! Ostatecznie został on którem strzelców z 40 zdobytymi bramkami.

FROM_UA wywarli swoją wygraną presję na Hiacyncie, który w tych okolicznościach musiał zapunktować z Czułowianką. Od początku gra była wyrównana i twarda, a w 6. min. to ekipa z Czułowa objęła prowadzenie. Wynik ten jednak szybko się zmienił, a na przerwę Hiacynt schodził prowadząc 4:1. Drugą część lepiej rozpoczęła Czułowianka, ale ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem pierwszego w historii mistrza Tyskiej Ligi Szóstek 8:1.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Tyskich Dzbanów, która w ostatniej kolejce pokonała 9:3 Drink Team.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.