Hiacynt Tychy najpierw sięgnął po tytuł pierwszego mistrza Tyskiej Ligi Szóstek, a teraz zdobył złoto w Pucharze Ligi. Tyszanie w nagrodę zagrają w Mistrzostwach Polski Szóstek!

Turniej o Puchar Ligi był bardzo ciekawy, a poziom sportowy stał na bardzo wysokim poziomie. W wielkim finale spotkały się ekipy Hiacyntu Tychy i FC Dallas, które nie miały łatwej drogi do meczu o złoto.

FC Dallas trafili do grupy A, gdzie mierzyli się z Olimpią Tychy i KS Pampeluna. Tyszanie oba spotkania wygrali zapewniając sobie awans z pierwszej pozycji w grupie. Hiacynt trafił natomiast do grupy śmierci, pokonując FROM_UA i Tyskie Dzbany. Niezwykle wyrównana była grupa B, w której odnotowano same remisy.

W ćwierćfinałach Dallasi rozbili 7:0 Kopaczy, Czułowianka uległa Tyskim Dzbanom 1:4, a Amsterdam Duet Team przegrał z Hiacyntem 1:4. Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę spotkania Olimpii z Oszołomami, a awans wywalczyli ci drudzy. Rzuty karne dały też awans FC Dallas w półfinałowym starciu z Tyskimi Dzbanami (w meczu 2:2). Hiacynt natomiast bez większych problemów 3:1 pokonał Oszołomy. W wielkim finale Mistrz Tyskiej Ligi Szóstek 4:1 rozbił FC Dallas.

Tyski zespół będzie reprezentował Tyską Ligę Szóstek oraz miasto Tychy w Mistrzostwach Polski Szóstek piłkarskich playarena.pl. Turniej rozegrany zostanie 17 lipca w Warszawie.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.