GKS Futsal Tychy rozpoczął rundę rewanżową w futsalowej I lidze. Tyszanie rozbili na wyjeździe 6:1 FC Silesia BOX Siemianowice.

Oficjalnie Andrzej Szłapa już zaliczył debiut w roli szkoleniowca GKS Futsal Tychy. Miało to miejsce podczas meczu Pucharu Polski, w którym tyszanie 4:3 pokonali FC Pyskowice.

W Siemianowicach GKS Futsal zagrał zdecydowanie lepiej, zarówno w ataku, jak i w defensywie. Tyszanie od początku przejęli inicjatywę, ale mieli problem z pokonaniem swojego byłego kolegi – Adama Barteczki. Ten kapitalnie bronił, a w 9. min. jego koledzy zaskoczyli „Trójkolorowych” i po strzale z rzutu wolnego objęli prowadzenie. To dodało wiatru w żagle miejscowym, którzy atakowali coraz odważniej. Paweł Mura jednak już się nie dał zaskoczyć.

Podopieczni Szłapy jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać. Najpierw minimalnie chybił Cichy, a chwilę później lepiej nastawiony celownik miał Michał Słonina doprowadzając do wyrównania. Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze, bowiem obili poprzeczkę bramki Barteczki. W odpowiedzi Słonina wpakował piłkę do bramki dając prowadzenie tyszanom. Chwilę później piłka znowu zatrzymała się na poprzeczce tyskiej bramki.

W 33. min. meczu gospodarze mieli na koncie już pięć przewinień, a popełniając szóste zostali ukarani przedłużonym rzutem karnym. Ten został pewnie wykonany przez Dawida Pasierbka i GKS Futsal prowadził 3:1. Dwie minuty później było już 4:1, a na listę strzelców wpisał się Piotr Pytel. Miejscowi po tej stracie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, ale to nie przyniosło pożądanego efektu. Na domiar złego w ostatniej min. stracili dwa gole które strzelili Słonina, który skompletował hattricka i Cichy.

W kolejnym meczu ligowym tyszanie również zagrają na wyjeździe. Tym razem zmierzą się w Zielonej Górze z tamtejszym KU AZS UZ.

FC Silesia BOX Siemianowice – GKS Futsal Tychy 1:6 (1:1). Bramki: Słonina 3, Pasierbek, Pytel, Cichy.
GKS Futsal: Mura – Migdał, Słonina, Krzyżowski, Pytel – Pasierbek, Kossowski, Kokot, Cichy, Haase, Sitko.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.