Koszykarski GKS Tychy również nie próżnuje jeśli chodzi o transfery. Tyszanie zakontraktowali nowego zawodnika, który powinien być solidnym wzmocnieniem.

Do GKS Tychy trafił Karol Kamiński, który poprzedni sezon spędził w Zniczu Basket Pruszków. Na parkietach Suzuki 1. Ligi rozegrał 28 spotkań zdobywając 347 punktów.

24-latek mimo młodego wieku ma za sobą również epizod w Energa Basket Lidze, więc doświadczenia mu nie będzie brakowało. Mierzący 195 cm zawodnik występuje jako rzucający obrońca.

Kamiński już wcześniej był na celowniku tyszan. – Trener Jagiełka już w poprzednich sezon próbował mnie ściągnąć do GKS Tychy. Z różnych powodów wtedy się to nie udawało, ale w tym roku trener przedstawił mi konkretną wizję drużyny i zdecydowałem się podpisać kontrakt w Tychach – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.

To właśnie rozmowa z Tomaszem Jagiełką skłoniła go do przejścia do Tychów. – Kluczowa w tym transferze była osoba trenera Tomasz Jagiełki. Chciałem trafić do drużyny, która chce rywalizować o wyższe cele w 1 lidze, gdzie będę mógł indywidualnie pokazać, że jestem wstanie pomóc zespołowi w osiąganiu sukcesów – mówi.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.