W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się biegi przełajowe. W Tychach rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Tychów w Biegach Przełajowych czyli Bieg Jelenia.

Bieg na stałe wpisał się kalendarz imprez biegowych w Tychach, a uczestnicy chwalą sobie tą imprezę. Krzaki, błoto, mokry piasek, konary i mech to tylko część nawierzchni z jaką będą mieli styczność zawodnicy.

Bieg Jelenia zostanie w Tychach rozegrany już po raz piąty. Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 8 km, podzielony na dwie takie same pętle. Trasa prowadzić będzie duktami leśnymi, ale też poza nimi, dzięki czemu zawodnicy będą mogli poznać paprocański las. Na trasie pojawią się z pewnością naturalne utrudnienia w postaci korzeni, błota, konarów drzew czy grząskiego piasku.

Impreza rozegrana zostanie w niedzielę (06.11.). Start zaplanowany jest na godz. 11:00 spod Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Zapisy prowadzone są TUTAJ. Przy okazji można również zapisać dzieci do udziału w V Biegu Jelonka, a rejestracja dostępna jest https://dostartu.pl/v-bieg-jelonka-v8203

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.