W Tychach każdy hokejowy sezon bez mistrzostwa kraju jest porażką. Miniony tyszanie zakończyli na czwartej pozycji, więc działacze już rozpoczęli działania by sytuacja się nie potwórzyła.

Andriej Sidorienko wraz ze sztabem szkoleniowym i działaczami buduje już zespół, który ma skutecznie walczyć o mistrzowski tytuł w przyszłym sezonie. Kilku ważniejszych zawodników już podpisało nowe umowy, a mówi się też o pierwszych transferach.

Portal hokej.net spekuluje, że do GKS Tychy może wrócić Bartosz Ciura. Zawodnik, który w Tychach spędził już osiem sezonów, nie będzie już bronił barw HC Frydek-Mistek. Wychowanek UKH Dębica zagrał w 47 spotkaniach zdobywając jednego gola i jedną asystę. Zadebiutował też w czeskiej ekstralidze w HC Oceláři Trzyniec.

Mówi się też, że GKS Tychy zainteresowany jest angażem dwóch zawodników Ciarko STS Sanok – Radosława Sawickiego i Jakuba Bukowskiego. Pierwszy z nich był najlepiej punktującym graczem ekipy z Sanoka, a w 44 meczach zdobył 20 goli i zanotował 27 asyst. Warto tutaj zaznaczyć, że zawodnik pozostaje bez kontraktu, więc sprawa jego sprowadzenia jest łatwiejsza. W przypadku Bukowskiego potrzebne jest wpłacenie odstępnego oraz ekwiwalentu za wyszkolenie.

Wciąż nie wiadomo czy w Tychach pozostanie duet Michael Cichy – Alexander Szczechura. Tak więc dwójka z Sanoka miałaby zastąpić wspomnianych atakujących.