Młodzi zawodnicy GKS Futsal Tychy awansowali do fazy pucharowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanych w Tychach. Tyszanie zagrają z Rekordem Bielsko-Biała.

Zespół Michała Słoniny i Marka Kołodziejczyka w fazie grupowej nie miał łatwej przeprawy. Tyszanie dobrze rozpoczęli zmagania, bo od wygranej 2:0 z Młodością Rudno. – Wynik może zadowalać, ale gra już nie do końca. Mam jednak nadzieję, że z zawodników zejdzie ciśnienie i w kolejnych meczach będą grali bez presji – mówił Słonina po inauguracyjnym starciu.

W kolejnych jednak tyszanom nie szło już tak dobrze. Drugi mecz rozgrywali przeciwko LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska. GKS zdobył w nim sześć goli, a mimo to musiał uznać wyższość rywala przegrywając 6:7. Chwilę wcześniej AZS UEK Kraków wygrał 2:1 z Młodością Rudno, co oznaczało, że w ostatnim meczu grupowym tyszanom wystarczał remis z krakowianami, by wyjść z grupy. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:3 i obok rewelacyjnego LKS Wulkanizacja z grupy C wyszli tyszanie.

W ćwierćfinale GKS Futsal zmierzy się z aktualnym Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała. Pojedynek rozpocznie się o godz. 12.00. Pełna rozpiska spotkań znajduje się TUTAJ.

Relację na żywo można natomiast oglądać na kanale na youtube GKS Futsal Tychy.