GKS Tychy podpisał nowe kontrakty z dwoma koszykarzami. W Tychach na kolejny sezon zostają Bartosz Chodukiewicz i Patryk Stankowski.

Tomasz Jagiełka wykorzystuje letnią przerwę na kompletowanie składu na kolejny sezon. Występujący od roku w Tychach Chodukiewicz i Stankowski długo nie musieli się zastanawiać nad przedłużeniem swoich umów.

Środkowy w poprzednim sezonie rozegrał 31 spotkań spędzając na parkiecie 176 minut. 20-letni zawodnik przed kolejnym sezonem stawia sobie najwyższe cele drużynowe, a sam chciałby się jeszcze bardziej rozwinąć sportowo. – Miałem kilka propozycji z innych klubów, ale wybrałem Tychy. Przede wszystkim zaufałem trenerowi, który przedstawił mi plan na mnie oraz całą drużynę – mówił na łamach oficjalnej strony klubu.

Patryk Stankowski w GKS Tychy również występuje od roku. W pierwszym sezonie zagrał dla tyszan w 37 spotkaniach zdobywając 393 punkty. Zawodnik był ważnym ogniwem zespołu Tomasza Jagiełki, a minione rozgrywki były dla niego najlepszymi w Suzuki 1. Lidze.

– Pojawiło się kilka ofert z pierwszej ligi, ale niemal natychmiast wiedziałem, że chcę zostać w GKS Tychy. Wierzę w umiejętności trenera, który doskonale wie co robi. Dzięki niemu ostatni sezon był w moim wykonaniu bardzo dobry – mówił na gkstychy.info po przedłużeniu umowy Stankowski.

Obaj zawodnicy cieszą się z pozostania w zespole większości graczy. – O przedłużeniu umowy dodatkowo zaważyło to, że dużo zawodników zostało w zespole. Mam nadzieję, że w tym sezonie poprawimy wynik drużynowy, a ja indywidualnie zagram jeszcze lepiej – zaznacza Patryk Stankowski.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.