Tyski Klub Siatkarski Tychy pożegnał się z kilkoma zawodnikami. Nie oznacza to jednak, że tyszanie tylko się osłabiają.

Pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił zespół prowadzony przez Marcina Nycza był Jakub Gontarewicz. Mierzący 190 cm 25-latek będzie występował na pozycji rozgrywającego. Jest wychowankiem UKS Międzyrzecka Trójka, a występował również w takich klubach jak Jastrzębski Węgiel, Effektor Kielce, KPS Siedlce, Mickiewicz Kluczbork, MKS Aqua Zdrój Wałbrzych, SPS Chrobry Głogów oraz UKS Centrum Augustów.

W TKS Tychy będzie można również zobaczyć wychowanka klubu z Pyskowic – Michała Prokopiuka. Środkowy pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Będzinie, więc odpowiednie doświadczenie już zdobył. 20-latek może się pochwalić doskonałymi warunkami fizycznymi, bowiem mierzy 201 cm wzrostu, a jego zasięg w ataku to 348 cm.

Do Tychów wraca natomiast Michał Szmajduch, który ostatnie dwa sezony spędził na poziomie 1. ligi. Tyszanin również występuje na pozycji atakującego. W TKS Tychy na kolejny sezon zostają dwaj wychowankowie – rozgrywający Jakub Gemborys oraz doświadczony Damian Miller.

Szczególnie pozostanie w Tychach tego drugiego to doskonała wiadomość. Doświadczony zawodnik nie tylko prezentuje stale wysoką formę sportową, ale też dba o motywację i atmosferę w szatni. Damian Miller jest prawdziwym liderem zespołu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.