Kamil Lewartowski będzie miał nowego kolegę po fachu i rywala w walce o wyjściowy skład GKS Tychy. Tyszanie bowiem pozyskali nowego bramkarza.

Kontrakt z zespołem Krzysztofa Majkowskiego podpisał były zawodnik JKH GKS Jastrzębie i Lotos PKH Gdańsk – Tomáš Fučik. 27-latek w przeszłości był najskuteczniejszym bramkarzem PHL, a broniąc dostępu do gdańskiej bramki dawał się mocno we znaki tyskim atakującym.

– Pojawiła się oferta z Tychów i długo się nad nią nie zastanawiałem. Mamy bardzo blisko do Polski, z Gdańska pochodzi moja dziewczyna i zawsze czułem się tutaj dobrze. GKS Tychy jest czołowym klubem w Polsce i cieszę się, że będę teraz jego częścią – mówił po podpisaniu umowy oficjalnej stronie GKS Tychy 27-letni bramkarz.

Tomáš Fučik urodził się w czeskim Třebíču i większą część kariery spędził w swoim kraju. Bronił barw m.in. HC Dukla Jihlava, Energie Karlovy Vary czy Orli Znojmo. Grał też w angielskim Hull Pirates (bronił ze skutecznością 96,2%) i słowackiej MsHK Zilina.

Polscy kibice na pewno pamiętają go z występów w JKH GKS Jastrzębie i Lotos PKH Gdańsk. Grając w Gdańsku w sezonie 2019/20 spisywał się rewelacyjnie, a skuteczność jego interwencji sięgała 93%. Dało mu to miano najlepszego bramkarza ligi.

Nowy bramkarz GKS Tychy miło wspomina grę na tyskim obiekcie. – Zawsze lubiłem przyjeżdżać do Tychów. Hala była wypełniona niemal do ostatniego miejsca i atmosfera na trybunach była bardzo gorąca. Dzięki temu, zawsze czułem się tutaj dobrze – mówił wychowanek SK Horacka Slavia Třebíč. W tym sezonie dysponujący kapitalnymi warunkami fizycznymi bramkarz (189 cm i 90 kg) reprezentował barwy czeskiego pierwszoligowca – AZ Havirov.