Piłkarski GKS Tychy dokonał pierwszego zimowego transferu do klubu. Kontrakt z „Trójkolorowymi” podpisał Daniel Rumin.

Tyszanie dzisiaj rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, w której mają włączyć się do walki o PKO Ekstraklasę. Pomóc ma w tym 24-letni napastnik pozyskany z GKS Jastrzębie.

Umowa urodzonego 12 lutego 1997 roku w Częstochowie napastnika obowiązywać będzie do końca czerwca 2024 roku. Zawodnik przygodę z piłką nożną rozpoczął w Lotniku Kościelec, by następnie trafić do klubów z Częstochowy – APN, Rakowa i Skry. W barwach Rakowa zadebiutował na szczeblu seniorskim, ale dopiero w Skrze przekonano się o jego umiejętnościach snajperskich. W sezonie 2017/18 w 33 meczach na poziomie III ligi zdobył 21 goli i walnie przyczynił się do awansu częstochowian.

Nowego napastnika GKS Tychy chwali prezes spółki KP GKS Tychy S.A. – Leszek Bartnicki. – Daniel na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy należał do ścisłej czołówki snajperów Fortuna 1 Ligi. Jest typem mobilnego napastnika, posiadającego umiejętność łatwego dochodzenia do sytuacji. Ma 24 lata, więc powinien jeszcze rozwinąć swoje umiejętności i jestem przekonany, że uczyni to w naszym klubie – mówił.

Daniel Rumin występował też w GKS Katowice, a rundę wiosenną sezonu 2019/20 spędził w Skrze dla której w 13 meczach strzelił sześć goli. Ostatnio bronił barw pierwszoligowego GKS Jastrzębie, dla którego zdobył 18 goli. Jesienią zdobył ich sześć, ale miał udział przy znacznej części zdobytych goli przez jastrzębian.