Klub Piłkarski GKS Tychy S.A. ma nowego prezesa. Został nim Leszek Bartnicki, który ostatnio był sternikiem Motoru Lublin.

Leszek Bartnicki ze sportem ma do czynienia od dłuższego czasu. Był bowiem dziennikarzem i komentatorem sportowym, by następnie zostać dyrektorem zarządzającym Chojniczanki Chojnice. Funkcję tę pełnił pół roku, po czym wrócił do rodzinnego miasta i został prezesem Motoru Lublin. Teraz takie stanowisko przejął w KP GKS Tychy S.A.

– Miałem okazję skomentować wiele spotkań Ekstraklasy oraz I ligi i zawsze bardzo chętnie przyjeżdżałem na Śląsk. Przy okazji z uznaniem obserwowałem jak zmienia się GKS Tychy i jak „wyrósł” piękny, nowy stadion. Z pewnym zaskoczeniem przyjąłem zaproszenie do rozmów i cieszę się z tego, że zdecydowano się mi powierzyć tak interesujący projekt. Praca w tym Klubie jest dla mnie wyróżnieniem, ale również wielkim wyzwaniem – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Leszek Bartnicki.

Nowy sternik piłkarskiego GKS Tychy doskonale zna realia polskiej piłki. – Specyfikę piłki nożnej poznałem z różnych stron. Pracując przy Edukacji 7 będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć wiele sukcesów na każdej płaszczyźnie. Siłą klubu są też wierni i oddani kibice. Chciałbym by jak najczęściej za naszą sprawą, w dni pomeczowe z uśmiechem mogli iść do pracy czy szkoły. Jestem osobą otwartą na Wasze sugestie, uwagi i pomysły, a drzwi mojego gabinetu będą otwarte dla wszystkich, którym na sercu leży dobro Klubu – dodał Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

Leszek Bartnicki w Tychach będzie odpowiedzialny za zarządzanie sekcją piłkarską. Pod jego rządami będzie więc pierwszoligowy GKS Tychy, czwartoligowe rezerwy oraz wszystkie grupy młodzieżowe.