Tychy Falcons wraz z początkiem roku wzmocnili swój sztab trenerski. Asystentem trenera głównego i trenerem pozycyjnym WR został Rafał Grabowski.

Nowy trener tyskich Sokołów dobrze zna zespół, bowiem mógł się przyglądać grze będą jeszcze zawodnikiem i trenerem Rybnik Thunders Football Team. Właśnie tam rozpoczął pracę trenerską, będą jednocześnie graczem i koordynatorem defensywy rybniczan.

W późniejszych latach został trenerem głównym zespołu z Rybnika. Następnie przez dwa sezony prowadził ekipę Hammers Łaziska Górne, które jest nieoficjalnym zapleczem Tychy Falcons. Grabowski ostatnio pracował w II Lidze Czeskiej, której mistrzostwo wywalczył prowadząc Třinec Sharks.

Teraz szkoleniowiec ma ambitne plany związane z Sokołami. – Czuję, że to właściwy moment i czas by sprawdzić się w najwyższej klasie rozgrywkowej w polskim futbolu amerykańskim. Możliwość pracy z doświadczonymi trenerami i zawodnikami, motywuje mnie, by wykorzystać ten czas najlepiej jak się da – mówi Rafał Grabowski.

Warto zaznaczyć, że Grabowski rozpoczął pracę trenerską dzięki.. byłemu trenerowi Sokołów. – Falcons to aktualny wicemistrz mistrz Polski, drużyna do której mam sentyment począwszy od rywalizacji na boisku jako gracz, poprzez ludzi, których poznałem i znam, a skończywszy na tym, że to dzięki jej byłemu trenerowi Wojtkowi „ET” Grzybkowi, wybrałem ścieżkę trenera – mówi.

Uwadze nowemu trenerowi Falcons nie umknął dynamiczny rozwój tyskiego zespołu. – Obserwując jaki progres drużyna osiągnęła, ludzi którzy angażują się w to, by Falcons stanowiły silny ośrodek futbolu amerykańskiego na Śląsku i w Polsce, cieszę się z zaproszenia do przygotowań na sezon 2022 – zakończył Grabowski.