Piłkarze GKS Tychy oblali ostatni przed startem rundy wiosennej. Tyszanie przegrali mecz kontrolny z GKS Katowice 1:3.

Trenerzy obu ekip umówili się, że poza regulaminowymi 90 minutami zagrają jeszcze półgodzinną dogrywkę.

Goście zdecydowanie lepiej rozpoczęli pojedynek. W 12. min. doskonale rozegrali rzut wolny, a gola zdobył Dudziński. Zespół Dominika Nowaka szybko, bo już po czterech minutach wyrównał. Kontra tyszan zakończyła się faulem w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Wołkowicz.

Po zmianie stron lepszym zespołem byli przyjezdni, którzy częściej szukali okazji do zdobycia gola. W 70. min. GieKSa wyprowadziła szybką akcję zakończoną golem Roginica. Do końca regulaminowego czasu gry więcej goli nie padło i górą byli katowiczanie. Także w dogrywce lepiej zagrali podopieczni Rafała Góraka. Już na jej początku gola zdobył Wojciechowski i ostatecznie GKS Katowice wygrał w Tychach 3:1.

GKS Tychy – GKS Katowice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Bramka: Wołkowicz (k.).