GKS Tychy podpisał kontrakt z jednym z najlepszych polskich hokeistów. Przez najbliższy rok barw Mistrza Polski bronił będzie Patryk Wronka.

Zawodnik jest wychowankiem Podhala Nowy Targ, gdzie zresztą po raz pierwszy pokazał swój nieprzeciętny talent. Cztery lata temu trafił do Ligi EBEL, gdzie dla Orli Znojmo w 49 meczach strzelił cztery gole i zanotował 10 asyst.

Stamtąd trafił do GKS Katowice, gdzie w sezonie 2018/19 został najlepiej punktującym graczem ligi. Wówczas w 57 meczach uzyskał 70 punktów – 23 gole i 47 asyst. W 2019 roku Wronka trafił do Belfast Giants, gdzie zagrał w 24 meczach. Strzelił w nich cztery bramki i zanotował tyle samo asyst. Sześciokrotnie zagrał też w Hokejowej Lidze Mistrzów (strzelił dwa gole i raz asystował). Pod koniec tego samego roku przeszedł do francuskiego GAP, gdzie w 16 spotkaniach zdobył pięć goli i trzy asysty.

– Doskonale wiemy, że wiele klubów było zainteresowanych pozyskaniem Patryka, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się go przekonać do gry w GKS Tychy. To były trudne i wymagające negocjacje, ale w końcu udało nam się wypracować kompromis. Jestem przekonany, że to będzie bardzo solidne wzmocnienie naszego zespołu, bo jest to zawodnik, który swoją markę wypracował golami i asystami na polskich lodowiskach, a jego transfery za granicę świadczą o jego ogromnym potencjale – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Warto zaznaczyć, że Patryk Wronka grał również w unihokejowym zespole KS Górale Nowy Targ, a także wyczynowo uprawiał piłkę nożną.