Ósma edycja Tyskiego Półmaratonu przeszła do historii. Uczestnicy zmierzyli się nie tyle z dystansem, co z piekielnymi warunkami atmosferycznymi.

Do startu w VIII Tyskim Półmaratonie zgłosiło się 1640 zawodników i zawodniczek, ale na starcie pojawiło się ich 1358. Część z nich nie ukończyła biegu przegrywając pojedynek z pogodą. Organizatorzy nieco przez łzy żartowali, że projektując koszulki z Fenixem (który według legend odradzał się z popiołu) skazali uczestników na piekielną pogodą. Niestety się nie mylili..

Żar lejący się z nieba, ponad 30 stopni i mała ilość cienia nie ułatwiała biegu. Uczestnicy dopiero w połowie okrążenia Jeziora Paprocańskiego mogli liczyć na nieco więcej cienia. Mającą atest PZLA trasę 21,0975 km najszybciej pokonał Marcin Ciepłak z Rybnika. Wyprzedził on Tomasza Kawika i Marcina Dyrlagę. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Golba przed tyszanką – Agatą Długosz i Agnieszką Kobierską.

Najszybszymi tyszankami była wspomniana Długosz przed Eweliną Majewską i Karoliną Dawid. Natomiast wśród Panów najszybszy był Paweł Buczek przed Piotrem Treską i Damianem Czypkiem.

Prawdziwymi zwycięzcami jednak byli wszyscy ci, którzy wystartowali w biegu wiedząc jakie piekło ich czeka. Organizatorami VIII Tyskiego Półmaratonu było Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki, MOSiR Tychy oraz Miasto Tychy.