Działacze GKS Tychy zakontraktowali pierwszego nowego zawodnika. Pierwszoligowca wzmocnił reprezentant Kirgistanu – Edgar Bernhardt.

Do tej pory z klubu odchodzili zawodnicy. Krzysztof Bizacki i spółka jednak jak widać pracują również nad wzmocnieniami. Takim ma być właśnie 31-letni pomocnik, który podpisał umowę do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia o rok.

Zawodnik, który jest pierwszym zimowym wzmocnieniem GKS, urodził się na terenie dzisiejszego Kirgistanu. Posiada również obywatelstwo rosyjskie i niemieckie, a karierę rozpoczynał w niemieckim FC Preußen Espelkamp 1957. Później bronił barw m.in. w VfL Osnabrück i holenderskiego FC Emmen.

– Edgar jest piłkarzem, który – mamy nadzieję – sporo da drużynie w ofensywie. Może występować zarówno w środku boiska, jak i na skrzydłach. Jest reprezentantem swojego kraju, dlatego liczymy, że jego umiejętności i doświadczenie pozwolą podnieść jakość naszego zespołu – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Krzysztof Bizacki, Doradca Zarządu ds. sportowych.

Bernhardt grał już w Polsce, przez dwa sezony broniąc barw Cracovii, a także Widzewa Łódź i ostatnio Stali Mielec. W Krakowie rozegrał łącznie 50 ligowych spotkań, w których strzelił osiem goli. Będzie występował z numerem 32 na koszulce.