Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej. Tyszanie okres przygotowawczy podzielony będą mieli na dwie części.

We wczorajszych zajęciach brało udział 24 zawodników, a kilku wciąż czeka na powrót do treningów. Mowa tutaj o Kamilu Kargulewiczu i Mateuszu Radeckim, którzy przechodzą rehabilitację. Natomiast Miłosz Pawlusiński pracuje indywidualnie z fizjoterapeutą, a Jak Biegański po powrocie z kadry realizuje swój plan przygotowań. Z aktywności wyłączony pozostaje natomiast Nemanja Nedić.

– W pierwszym etapie bardziej skupimy się na pracy indywidualnej, ale taktyka również się pojawi. Będzie dużo rozmów z piłkarzami, a ponadto rozegramy dwa sparingi . Motorykę wprowadzimy w kolejnym etapie. Rozpocznie się on już w trakcie indywidualnych rozpisek, a następnie od początku nowego roku na zawodników czeka bardzo dużo taktyki – mówi Dominik Nowak, trener GKS Tychy.

Od dzisiaj tyszanie trenować będą dwa razy dziennie, a za tydzień rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Zespół Dominika Nowaka w Warszawie zmierzy się z Legią. Tyszanie trenować będą do 9 grudnia, kiedy to zmierzą się w drugim sparingu z Ruchem Chorzów. Następnie do zajęć wrócą 4 stycznia.

Kadra na pierwszym treningu przed startem rundy wiosennej:
Bramkarze: Konrad Jałocha, Adrian Kostrzewski, Adrian Odyjewski, Kacper Dana
Obrońcy: Petr Buchta, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz, Krzysztof Machowski, Kamil Szymura, Dominik Połap, Konrad Pipia
Pomocnicy: Marcin Kozina, Antonio Dominguez, Michał Ploch, Wiktor Żytek, Natan Dzięgielewski, Mateusz Czyżycki, Aleksander Biegański, Dorian Orliński, Mikołaj Oleksy
Napastnicy: Daniel Rumin, Gracjan Jaroch, Tomas Malec, Patryk Mikita.

Plan przygotowań GKS-u Tychy do rundy wiosennej – etap I:
28 listopada – powrót do treningów
5 grudnia (poniedziałek), godz. 13:00 – sparing z Legią Warszawa (Legia Training Center)
9 grudnia (piątek), godz. 11:00 – sparing z Ruchem Chorzów
10 grudnia – 3 stycznia – przerwa świąteczno-noworoczna
4 stycznia – początek okresu przygotowawczego do rundy wiosennej

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.