Reprezentacja Polski kobiet już w piątek ponownie zagości na Stadionie Miejskim Tychy. Polki w Tychach rozegrają mecz w Lidze Narodów przeciwko Serbii.

Pojedynek zaplanowany jest na piątek, 27 października. Bilety na to spotkanie są już dostępne do nabycia poprzez serwis www.bilety.laczynaspilka.pl i będą w cenie 15 zł normalny oraz 5 zł ulgowy. W dniu meczu prowadzona będzie też sprzedaż stacjonarna.

Polki znakomicie rozpoczęły rywalizację w ramach Ligi Narodów. We wrześniu pokonały w Atenach Grecję3:1, a w Gdyni Ukrainę 2:1. Format rozgrywek zstąpił tradycyjne kwalifikacje do mistrzostw Europy, które zaplanowane są na 2025 rok. Biało-Czerwone występują w Lidze B, a pierwsze miejsce da im awans do Ligi A i przynajmniej miejsce w barażach o Euro.

Reprezentacja Polski kobiet trzykrotnie grała już na Stadionie Miejskim Tychy i mecze te wspomina bardzo dobrze. W 2015 roku Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata wygrały 2:0 ze Słowacją, a kibice wówczas ustanowili nowy rekord frekwencji. Na trybunach zasiadło wóczas ponad sześć tyś. kibiców. Rok później w Tychach Polki zanotowały bezbramkowy remis z mocną Danią, a w 2021 roku pokonały Albanię 2:0.

Kluby piłkarskie dzięki życzliwości Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki mogą zgłaszać się po bezpłatne zaproszenia na to spotkanie w ramach akcji Poznaj Polskę na sportowo. Dzięki projektowi możliwe jest też otrzymanie dofinansowania kosztów transportu oraz noclegu.

Mecz w Tychach rozpocznie się o godz. 17:45.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.