Piłkarze GKS Tychy rozegrają pierwszy mecz na Stadionie Miejskim Tychy w tym sezonie. Walka o pierwsze punkty będzie jednocześnie pożegnaniem doskonale znanego w Tychach spikera – Michała Rusa.

Tyszanie po dwóch kolejkach są jednym z czterech zespołów, który nie zapunktował. Teraz przed „Trójkolorowymi” idealna okazja, bowiem przed własną publicznością o punkty jest zdecydowanie łatwiej. Szczególnie, kiedy rywal również notuje falstart.

Odra Opole bowiem ma na koncie jeden punkt i zajmuje miejsce ponad tyszanami. Opolanie na inaugurację bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica, by tydzień później ulec u siebie Puszczy Niepołomice 0:1. GKS Tychy natomiast przegrał dwa wyjazdowe pojedynki po 1:2 – z Radomiakiem Radom i GKS Jastrzębie.

Podczas spotkania z Odrą Opole odbędzie się prezentacja drużyny hokejowej GKS Tychy, która niebawem rozpocznie walkę w Hokejowej Lidze Mistrzów. Klub podziękuje również za 15 lat współpracy Michałowi Rusowi, który pełnił w klubie funkcję spikera. Jego miejsce zajmie doskonale znany na trybunach Marcin Gołosz, który cenne doświadczenie zdobywał m.in. na meczach rezerw GKS Tychy czy futsalowych zmaganiach GKS Futsal Tychy.

Początek meczu z Odrą Opole o godz. 18.00.